Logo sk.boatexistence.com

Kto sa podieľal na chodci?

Obsah:

V Spojenom kráľovstve člen parlamentu Sir John Astley založil v roku 1878 „Majstrovstvá sveta na dlhé trate“, ktoré sa konali počas šiestich dní a ktoré sa stali známymi ako „ Astley Belt Races. "

Kto sa zúčastnil na chodci?

Toto nebol futbalový zápas, tenisový turnaj ani basketbalový zápas – toto bola súťaž v „chodci“, v ktorej verejnosť platila za sledovanie ľudí pri chôdzi. Tento konkrétny turnaj bol piatym Veľkým šesťdňovým pretekom, ktorý zorganizoval britský politik a športový barón Sir John Astley

Odkiaľ sa vzal chodec?

Peďectvo bol jedinečný šport, o ktorom sa hovorí, že pochádza od aristokratov na konci 17. storočia, ktorí postavili svojich pešiakov na kočoch, ktorých nútili kráčať rýchlosťou kočov svojich pánov, jeden proti druhému.

Čo viedlo k zániku chodcov a strate popularity?

Koncom 19. storočia sa chodec skončil v dôsledku kodifikácie pravidiel formy chôdze a jej začlenenia do amatérskeho atletického hnutia ako závodná chôdza a výsledná strata aspektu stávkovania.

Ako sa závodná chôdza stala športom?

Šampionáty a hry v atletike na najvyššej úrovni zvyčajne zahŕňajú preteky v chôdzi na 20 km. Tento šport vznikol z britskej kultúry súťažnej chôdze na dlhé trate známej ako chodec, ktorá začala rozvíjať súbor pravidiel, ktorý je základom modernej disciplíny okolo polovice 19. storočia.